شب یلدا

امسال شب یلدا

مابین رحلت پیغمبر(ص),امام حسن مجتبی(ع) و ولی نعمت ما ایرانیان امام رضا(ع) است 

البته دوشب بعد از شب یلدا،
که میشه اول ربیع و پایان ماه صفر

بنظرتون ایرادی داره.....

مگه مهم دور هم بودن نیست.
دو شب دیرتر اما شادتر !!!!

بذارید روشو داشته باشیم اگه خدای نکرده، یه گرفتاری تو زندگیمون پیش اومد، به اهل بیت متوسل بشیم و از خدا حاجت بخوایم!!

 

  واما حکایت یلدا ,

با مطالعه  اندراحوالات گذشتگان و نیاکانمان درمی یابیم که ایرانیان مردمانی شاد و خوش مشرب بوده اند و این روال در جوامع و نقاطی که همچنان "سنت خویش" را نگه داشته اند ، به طور محسوس به چشم می خورد.

با هم بودن های خودمانی و میهمانی های شاد و بی چشم و هم چشمی ، دید و بازدید و ، همزاد پنداری ، بی ریا بودن ، سادگی ، تعامل و گذشت و بخشش همه و همه ماحصل یک سرچشمه به نام "انسان واقعی" یا همان انسانیت است.

چرخ تمدن با همه خوبی هایش به نظر  انسانیت را به ضعف وسستی کشانده است.

آفات بی شماری از جمله خودبینی , تجملات , فرورفتن در خود ,افسردگی و بی مهری و....از عواملیست که مارا از سنت های زیبای دینی وملی مان دور داشته و موجبات انواع مشکلات روانی و احساس پوچی و گرایش به فرهنگ های توخالی و پوک را فراهم نموده است.

بیایید با هم امسال " یلدا "ی زیباتری را در کنارعزیزان و اقوام داشته باشیم و در نهایت سادگی , این شب را خاطره انگیزترین  یلدا نماییم.

از یلداهای گذشته وامسال خود برایم بنویسید  :

/ 189 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زبل خان

میدونستید اگه تک فرزندی باب بشه و همه یه بچه داشته باشن چه کمک بزرگی به بشریت میشه! . . . اونوقت نسل سه دسته موجود خبیث منقرض میشه: خواهر شوهر ، جاری و باجناق بخدا اگه میدونستید !!!!!!

saeed

ممنون بابت اینکه بهم سر زدید.

صدرا

سلام یلدا کلاً زیباست و حالا کار خاصیم نمی کنیم اما همینکه مردم دوسش دارند و ما هم حالا به خاطر تولد بنده و شب یلدا همراه با هم جمع میشیم زیباست. و به نظرم منافاتی هم با ایام عزاداری نداره و صله رحم به جا آوردن خوبه و حالا فال حافظ و این ها.

قلم

به امید پایان یلدای انتظار منتظران[گل]

پــــــــویا

تنها چیزی که از فردا میدانم این است که خدا قبل از خورشید بیدار است از او میخواهم که قبل از همه در کنار تو باشد و راه را برایت هموار کند ![گل]

پــــــــویا

زندگی چه منظره دل انگیزی پیدا می کند ، وقتی که پنچره آن به گذشت متقابل و درب آن به احترام متقابل گشوده شده باشد[گل]

پــــــــویا

من که راستش را گفتم ! چرا دوباره میروی؟ خودت دزدیدی ، آرامشم را …[گل]

پــــــــویا

رسیدن آداب دارد . . .! وقتی رسیدی باید بمانی ، باید بسازی ، باید مدام یادت باشد که چقدر زجر کشیدی تا رسیدی ، که آرزویت بوده برسی . . . وقتی رسیدی ، باید حواست باشد تمام نشوی . . .!!!

پــــــــویا

حس باران این است که تبسم دارد گرد غم از همه چیز از همه جا می گیرد همه جا بر همه کس می بارد و تعلق دارد به جهانی از عشق.......

پــــــــویا

به تو که فکر میکنم بغض می آید اشک می آید دلتنگی می آید به تو که فکر می کنم مهمانی عجیبی به راه می افتد !...